Kuracje przeciwpasożytnicze zawarte w tym dokumencie są zapożyczone z różnych źródeł, mają na celu poinformowanie czytelnika. Każdy organizm jest inny, istnieje wiele czynników wpływających na to czy dany sposób zadziała czy też nie. Proszę zawarte tu przykłady terapii przeciwpasożytniczych traktować jako informacje, nie zaś jako twarde wytyczne zapewniające usunięcie pasożytów. W sytuacji występowania problemów zdrowotnych należy konsultować dobór terapii przeciwpasożytniczej z lekarzem.

 

W tym dokumencie zawarte są sposoby na pasożyty jelitowe, których podstawą są zioła i rośliny pochodzenia naturalnego. Postawą przeprowadzenia skutecznej terapii jest wykorzystanie możliwie najlepszej jakości roślin. Należy pamiętać o tym, że zioła mają krótką datę ważności. Przyjmuje się, że zioła zebrane i ususzone zachowują swoje właściwości do 6-12 miesięcy od czasu zbioru. Używanie starych ziół jest nieskuteczne, gdyż olejki eteryczne i inne substancje aktywne ulatniają się z materiału zielarskiego. Na ilość substancji aktywnych w materiale zielarskim wpływa wiele czynników takich jak zabranie ziół w odpowiedniej fazie rozwoju rośliny, temperatura i czas suszenia, przechowywanie, poziom zanieczyszczenia środowiska, z którego zostały pobrane itd. Dlatego szczególnie ważne, gdy ktoś decyduje się na wykorzystanie ziół w procesach uzdrawiania jest ich jakość. Staramy się kupować możliwie jak najświeższe zioła.

 

Stan zdrowia człowieka jest stanem dynamicznym, na który ma wpływ mnóstwo czynników. Kluczowym dla dobrego zdrowia jest dobra zróżnicowana dieta, aktywność fizyczna i rozładowywanie a nie maskowanie stresu. Należy stale dbać o zdrowie, jeść dobrej jakości ekologiczne produkty, ograniczać ilość toksyn przyjmowanych do organizmu jak i w otoczeniu.

Przy każdej kuracji przeciwpasożytniczej należy wyeliminować z diety następujące produkty: cukier w każdej postaci, miód, dżemy, słodycze, pszenica w każdej postaci, ryż biały, produkty drożdżowe, sery pleśniowe i żółte, kolorowe napoje z cukrem jak i soki, produkty wysokoprzetworzone, konserwy, słodkie owoce takie jak banany, winogrona, pomarańcze, mandarynki, gruszki, morele itp.

Należy jeść dużo surowych warzyw i pić dużo dobrej jakości wody. Pić herbaty ziołowe wspomagające oczyszczanie organizmu, np. napar z pokrzywy, żółtlicy drobnolistnej, nagietka itp. Wskazane jest jedzenie dużej ilości kiszonych warzyw, szczególnie kiszonej kapusty jak i wody z kiszonej kapusty (ma też działanie przeczyszczające), czosnku pospolitego jak i czosnku niedźwiedziego. Działanie przeciwpasożytnicze wykazują świeże pestki dyni. Pestki należy jeść razem z zieloną osłonką. Trzeba uzupełniać niedobory witaminowe i mineralne oraz wzmacniać odporność organizmu.  Wszystkie produkty muszą być dobrej jakości, ekologiczne ze sprawdzonych źródeł.

W czasie trwania kuracji przeciwpasożytniczej należy szczególnie dbać o higienę. Często zmieniać pościel i skutecznie sprzątać w miejscach przebywania.  Częsta wymiana pościeli, dokładne mycie rąk, dokładne mycie warzyw (najlepiej ozonować) i ograniczenie możliwości ponownego złapania pasożytów jest kluczowe dla sukcesu przeprowadzenia kuracji. Należy poddać kuracji wszystkich domowników i zwierzęta.

Sposób Nr 1.

Piołun, wrotycz i goździk.

Te trzy zioła mają szczególnie mocne działania przeciwpasożytnicze. Po zakupieniu dobrej jakości ziół przygotowujemy mieszankę. Proporcja to 40% suszony kwiat wrotyczu pospolitego, 40 % suszonego ziela piołunu, 20% świeżo zmielonego goździka. Materiał zielarski mielimy i dokładnie razem mieszamy. Po przygotowaniu mieszanki przechowujemy ją w szklanym słoiku. Płaską łyżkę stołową mieszanki popijamy wodą przed każdym posiłkiem 3 razy dziennie. Co trzeci dzień należy wypić co najmniej 50g oleju rycynowego a najlepiej tyle gram, ile kilogramów waży osoba (dla ułatwienia pijemy po łyczku i popijamy wodą). Dla przykładu mężczyzna ważący 95 kg wypija 95 g oleju rycynowego przed snem. Jest to ważne, gdyż pasożyty które umierają pod wpływem działania ziół zalegają w jelitach. Należy je skutecznie usunąć, gdyż martwe pasożyty uwalniają mnóstwo toksyn, zatruwając organizm człowieka.  Kuracja trwa 2 tygodnie po czym następuje 1 tydzień przerwy i należy kuracje powtórzyć przez kolejne dwa tygodnie.

Przed przystąpieniem do kuracji należy sprawdzić ewentualne przeciwwskazania dla stosowanych ziół jak i oleju rycynowego.

 

Sposób Nr 2.

Czosnek pospolity.

Czosnek ma szerokie zastosowania dla zdrowia człowieka, działa również przeciwpasożytniczo. Zdrowe jest regularne jedzenie czosnku surowego, dodawanie do potraw jak i jedzenie samego. W zaproponowanym sposobie wykorzystamy dużą ilość czosnku spożytego jednorazowo. Dlatego jest ważnym jest ogólny stan zdrowia a szczególnie wątroby. Zbyt chora lub obciążona wątroba może źle zareagować na spożycie dużej ilości czosnku. Dla sprawdzenia można zjeść 2-3 ząbki i obserwować reakcje organizmu pod kątem powstania ewentualnego bólu żołądka lub wątroby.

Po upewnieniu się, że posiadamy zdrową wątrobę można przystąpić do kuracji.

Oczywiści kluczowe jest wykorzystanie świeżego, ekologicznego czosnku polskiego pochodzenia.

Obieramy czosnek z łupinek i kroimy na bardzo drobną kosteczkę. Nie zgniatamy! Pokrojenie bez zgniatania jest ważne, gdyż zgnieciony czosnek wypuszcza swój sok a zależy nam na tym aby pozostał w środku. Należy użyć noża ceramicznego do krojenia. Przygotowujemy pokrojony czosnek w ilości 250 ml, czyli szklanki. Przed snem w godzinach między 19 a 21 połykamy bez gryzienia! czosnek popijając świeżo wyciśniętym sokiem śliwkowym lub jabłkowym. Łyżka czosnku do budzi i bez gryzienia popijamy sokiem i połykamy. Czosnek ma przedostać się do jelit i tam rozpocząć swoje działanie przeciwpasożytnicze. Kolejnego dnia można powtórzyć kuracje czosnkiem dla zwiększenia efektu. Należy wiedzieć, że jest to mocny sposób i organizm odczuwa przyjęcie tak dużej ilości czosnku dlatego trzeba zachować szczególną ostrożność i przygotować się na to, że kolejnego dnia organizm będzie osłabiony a człowiek będzie miał odczucia przypominające kaca po alkoholu, gdyż obciążona jest wątroba. Sposób ten przekazał mi pewien naturoterapeuta z Rosji i muszę przyznać, że nie jest łatwy ale bardzo skuteczny.

Sposób Nr 3.

Tybetańska nalewka czosnkowa.

Składniki:
350 g obranego czosnku najlepiej polskiego
200 ml czystego spirytusu 95%
Przygotowanie:
Przygotować naczynie, które można zamknąć, najlepiej słoik. Czosnek obrać pokroić i zgnieść, następnie zalać go spirytusem i szczelnie zamknąć. Odstawić do ciemnego, chłodnego miejsca (nie lodówki) na 10 dni. Następnie nalewkę należy odcedzić przelewając ją do innego słoika. Zamknąć i pozostawić w ciemnym, chłodnym miejscu ponownie na kolejne 4 dni. Po tym czasie nalewka jest gotowa do użycia.
Stosowanie:
1 dnia 2 x 4 krople
2 dnia 2 x 6 kropli
3 dnia 2 x 10 kropli
4 dnia 2 x 15 kropli
5 dnia 2 x 20 kropli
6 dnia 2 x 25 kropli
7 dnia 2 x 30 kropli
Następnie kontynuować kurację pijąc 25-35 kropli (w zależności od postury) 2 razy dziennie, dopóki nalewka się nie skończy.

 

Oprócz działania przeciwpasożytniczego nalewka czosnkowa ma wiele innych korzystnych wpływów na organizm człowieka. Można stosować kuracje raz do roku.

 

Sposób Nr 4.

 

Olejek z oregano.

 

Podstawą tej jak i każdej terapii jest wykorzystanie jak najlepszej jakości produktu. Potrzebny jest nam olejek o jak największej zawartości karwakrolu. Dlatego trzeba używać produktów firm, które standaryzują ilość substancji aktywnych w składzie produktu. Regularne przyjmowanie olejku z oregano działa przeciwgrzybiczo, przeciwpasożytniczo, przeciwbakteryjnie, rozgrzewająco, moczopędnie i wykrztuśnie. Kilka kropelek olejku należy podać na łyżce wody najlepiej po posiłku, wystarczy raz dziennie. Należy przyjmować dużo produktów probiotycznych dla zachowania odpowiedniej flory bakteryjnej jelit.

 

Sposób Nr 5.

 

Lewatywy z maceratem czosnkowym.

 

Do przygotowania maceratu używamy 3-4 ząbków czosnku które kroimy na plasterki następnie zalewamy szklanką wody. Czosnek z wodą macerujemy przez 3-5 godzin pod przykryciem w temperaturze pokojowej, po czym powstały macerat odcedzamy. Macerat dodajemy do wody przygotowanej do lewatywy. Lewatywę należy wykonać wieczorem przez 3 kolejne dni. Jest to dobra kuracja uzupełniająca inne zawarte w materiale.