w koszu 8.jpg

Od kilku lat szukałam w Polsce producentów pełnowartościowych warzyw. Niestety – bezskutecznie. Wiadomym jest, że najlepiej przyswajamy produkty lokalne, zawierające składniki, których najbardziej potrzebujemy – w tej chwili średnia długość transportu warzyw do marketu to ok 1500 km…

W sklepach ekologicznych w Polsce też nie mamy żadnej pewności skąd pochodzą produkty. Doszłam do wniosku, że nigdy nie będę wiedziała co jem i postanowiłam zacząć uprawiać coś dla siebie. Dzięki pomocy pasjonatów ekologii, którzy w najlepszych farmach ekologicznych w Niemczech, Indiach i USA uczyli się jak hodować i pielęgnować warzywa, żeby miały wszystkie potrzebne człowiekowi do życia mikroelementy, stworzyłam ogród warzywny. Stosujemy w nim wyłącznie biodynamiczne i ekologiczne metody uprawy, dzięki którym warzywa charakteryzują się niespotykaną witalnością i zawierają maksymalną ilość witamin i mikroelementów.

 
w koszu 5.jpg

Składanie zamówień

Zamówienia prosimy składać najpóźniej do poniedziałku do godz. 12:00 pod adresem mailowym: ogrod@szambala.com z podaniem: wybranej wersji abonamentu, adresu do wysyłki w przypadku przesyłek kurierskich, numerem telefonu, pod którym można się z Wami skontaktować.

Szczegółowe informacje pod numerem telefonu: 518 924 335

Wysokość abonamentu

Żeby ułatwić wszystkim życie zdecydowaliśmy się na abonament :) Do wyboru macie duże lub małe paczki. Koszt miesięcznego abonamentu w sezonie 2018 wynosi 390 zł za duże i 230 zł za małe paczki.

Jest również możliwość zamawiania pojedynczych paczek poza abonamentem. Duża paczka kosztuje 110 zł, a mała 60 zł. W przypadku przesyłki kurierskiej trzeba doliczyć do ceny paczki 18 zł za wysyłkę.

Płatności

Abonament za warzywa przyjmujemy z góry, w gotówce, w ostatni czwartek poprzedzający kolejny miesiąc dostaw. Płatności za zamówienia dodatkowe przyjmujemy w gotówce przy odbiorze. W przypadku przesyłek kurierskich abonament + koszty przesyłek przyjmujemy w przedpłacie, w ostatnim tygodniu poprzedzającym kolejny miesiąc dostaw.

Zawartość paczki

Każdy cotygodniowy zbiór jest dzielony po równo dla wszystkich osób.

Na ten sezon zaplanowaliśmy uprawę:
cukinii, dyni, ogórków, kapusty czerwonej, włoskiej i białej, pomidorów, papryki , ziemniaków, buraków, marchewki, pora, cebuli, czosnku, pietruszki, pasternaku, selera, brokułów, jarmużu, mangoldu, sałaty, sałaty azjatyckiej, fasolki szparagowej, groszku cukrowego, kalarepy, selera naciowego, rukoli, koperku, kolendry, pietruszki naciowej i szczypiorku, musztardowca, szpinaku, lubczyku i melisy.

Informację o tym co znajdziecie w paczkach wysyłamy mailowo w każdą niedzielę poprzedzającą kolejną dostawę.

Zasady odbioru warzyw

Chcemy, abyście mieli stuprocentową pewność co do świeżości dostarczanych warzyw dlatego w sezonie zbiór odbywa się w dniu dostawy.

Paczki będzie można odebrać w godzinach 19.00 – 21.00                Jesteśmy przed restauracją     ŻYWA KUCHNIA Warszawa

  Prosimy o punktualny odbiór warzyw.
Ponieważ nie mamy w Warszawie warunków do przechowywania warzyw, nieodebrane paczki przepadną i nie będzie zwracana wpłata za nie.

Przesyłki kurierskie

Warzywa możemy przesłać również kurierem. Wysyłki odbywają się we wtorki, a paczki trafiają do Was w środę. Warzywa są zbierane i pakowane wczesnym rankiem w dniu dostawy. 

Koszt wysyłki jednej paczki to 18 zł i doliczany jest do wybranego abonamentu.