w koszu 8.jpg

Od kilku lat szukałam w Polsce producentów pełnowartościowych warzyw. Niestety – bezskutecznie. Wiadomym jest, że najlepiej przyswajamy produkty lokalne, zawierające składniki, których najbardziej potrzebujemy – w tej chwili średnia długość transportu warzyw do marketu to ok 1500 km…

W sklepach ekologicznych w Polsce też nie mamy żadnej pewności skąd pochodzą produkty. Doszłam do wniosku, że nigdy nie będę wiedziała co jem i postanowiłam zacząć uprawiać coś dla siebie. Dzięki pomocy pasjonatów ekologii, którzy w najlepszych farmach ekologicznych w Niemczech, Indiach i USA uczyli się jak hodować i pielęgnować warzywa, żeby miały wszystkie potrzebne człowiekowi do życia mikroelementy, stworzyłam ogród warzywny. Stosujemy w nim wyłącznie biodynamiczne i ekologiczne metody uprawy, dzięki którym warzywa charakteryzują się niespotykaną witalnością i zawierają maksymalną ilość witamin i mikroelementów.

 
w koszu 5.jpg

Składanie zamówień

Zamówienia prosimy składać najpóźniej do wtorku do godz. 12:00 pod adresem mailowym: ogrod@szambala.com z podaniem: wybranej wersji abonamentu, adresu do wysyłki w przypadku przesyłek kurierskich, numerem telefonu, pod którym można się z Wami skontaktować.

Szczegółowe informacje pod numerem telefonu: 603 053 044

Wysokość abonamentu

Żeby ułatwić wszystkim życie zdecydowaliśmy się na abonament :) Do wyboru macie duże lub małe paczki. Koszt miesięcznego abonamentu w sezonie 2017 wynosi 330 zł za duże i 190 zł za małe paczki.

Jest również możliwość zamawiania pojedynczych paczek poza abonamentem. Duża paczka kosztuje 85 zł, a mała 50 zł. W przypadku przesyłki kurierskiej trzeba doliczyć do ceny paczki 18 zł za wysyłkę.

Płatności

Abonament za warzywa przyjmujemy z góry, w gotówce, w ostatni czwartek poprzedzający kolejny miesiąc dostaw. Płatności za zamówienia dodatkowe przyjmujemy w gotówce przy odbiorze. W przypadku przesyłek kurierskich abonament + koszty przesyłek przyjmujemy w przedpłacie, w ostatnim tygodniu poprzedzającym kolejny miesiąc dostaw.

Zawartość paczki

Każdy cotygodniowy zbiór jest dzielony po równo dla wszystkich osób.

Na ten sezon zaplanowaliśmy uprawę:
cukinii, dyni, ogórków, kapusty stożkowej, pomidorów, kalafiorów, ziemniaków, buraków, marchewki, pora, cebuli, czosnku, pietruszki, pasternaku, selera, brokułów, jarmużu, kapusty toskańskiej, mangoldu, sałaty, sałaty azjatyckiej, fasolki szparagowej, groszku cukrowego, kalarepy, selera naciowego, rukoli, koperku, kolendry, pietruszki naciowej i szczypiorku.

Informację o tym co znajdziecie w paczkach wysyłamy mailowo w każdą niedzielę poprzedzającą kolejną dostawę.

 

Zasady odbioru warzyw

Chcemy, abyście mieli stuprocentową pewność co do świeżości dostarczanych warzyw dlatego w sezonie zbiór odbywa się w dniu dostawy.

Paczki można odebrać w każdą środę w Warszawie.
W godzinach 19.00 – 21.00 jesteśmy na Placu Konstytucji 2 - przed restauracją Varsovie.  Prosimy o punktualny odbiór warzyw.
Ponieważ nie mamy w Warszawie warunków do przechowywania warzyw, nieodebrane paczki przepadną i nie będzie zwracana wpłata za nie.

Przesyłki kurierskie

Warzywa możemy przesłać również kurierem. Wysyłki odbywają się we wtorki, a paczki trafiają do Was w środę. Warzywa są zbierane i pakowane wczesnym rankiem w dniu dostawy. 

Koszt wysyłki jednej paczki to 18 zł i doliczany jest do wybranego abonamentu.